Cześć!
Chcemy Wam opowiedzieć o naszej wiosce Strzelczyska i o szkole.

Nasza wioska znajduje się w powiecie Mościska województwa lwowskiego na Ukrainie. Mieszka tu około 500 osób - wszyscy są Polakami. Mamy tu piękny kościół. a także dużą nową szkołę. Otwarcie szkoły odbyło się 1 września 2003 roku. Obecnie uczy się tu 102 uczniów, w tym 95 ze Strzelczysk, 5 z Lipnik i 2 z Krysowic. Uczniowie uczęszczają do klas I - IX.

W Strzelczyskiej Szkole Podstawowej z polskim językiem nauczania pracuje 10 nauczycieli, a dyrektorem szkoły jest Alicja Bałuch. Większość nauczycieli ma ukończone studia w Polsce.

W szkole uczymy się trzech języków: polskiego, ukraińskiego i angielskiego. Takie przedmioty, jak język i literatura polska, geografia Polski, historia i etyka, wykładane są w języku polskim, a inne w języku ukraińskim.

Szkoła ma dwa piętra, ogromną salę gimnastyczną, stołówkę, pracownię dla dziewcząt i chłopców oraz salę komputerową, fizyczną i chemiczną, lecz nie są dobrze wyposażone.

W szkole odbywają się różne koncerty i uroczystosci na każdą okazję. Szkołę reprezentuje zespół "Przyjaźń". Na podwórku jest bardzo ładnie: rośnie zielona trawa, są ławeczki, rośnie mnóstwo kwiatów. Niedaleko od szkoły jest boisko.

Jesteśmy dumni i wdzięczni ludziom, którzy zrobili wszystko, aby ona powstała.

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły.